SILVER JUNIOR START LIST
NASTAR START LIST Skier's Left
SILVER JUNIOR FEMALES Green Course
Snowmass Ski Area
NASTAR National Championships SILVER 4-5-23
Pacesetters : WILEY MAPLE
Bib Name Hometown Age Sex Discipline Team
____________________________________________________________________________________
469 Alina S Blott Windham NY 5 F Alp Skier Windam Mt
151 Madalyn Bryant Colorado Springs 5 F Alp Skier
244 Arabella Shirazi Park City UT 5 F Alp Skier Park City
211 Juniper Parker Mansfield OH 6 F Alp Skier Possum Run Racing
152 Paightyn Sullivan Olympic Valley CA 6 F Alp Skier Palisades Tahoe
153 Norah Baker Hudson OH 6 F Alp Skier Possum Run Racing
154 Lily Tileston Burlingame CA 6 F Alp Skier Palisades Tahoe
155 Binna Schwartz Chicago IL 6 F Alp Skier WIJARA
473 Smith Stearn 7 F Alp Skier Snowmass Ski Area
214 Lanna Truesdell Groton MA 8 F Alp Skier Sugarbush Resort
215 Pichamon Tulachom FAIRFAX VA 8 F Alp Skier
156 Katherine chang Wayne PA 8 F Alp Skier Bear Creek t
157 Lily Baker Hudson OH 8 F Alp Skier Possum Run Racing
158 Kathryn Tileston Burlingame CA 8 F Alp Skier Palisades Tahoe
485 Claire Fiester 8 F Alp Skier Snowmass Ski Area
159 Isabella Harwood Commerce Township 9 F Alp Skier Pine Knob
160 Aria Ostroski Silverthorne CO 9 F Alp Skier Copper Mountain
161 Marley Schield Hastings MN 10 F Alp Skier Welch Village
463 Elizabeth Roco Troy MI 10 F Alp Skier Pine Knob
163 Jenna Fiester 10 F Alp Skier Snowmass Ski Area
217 Lily McIntyre Wanaka OT 11 F Alp Skier
164 Isabella chang WAYNE PA 11 F Alp Skier Bear Creek
165 Quinn Bolhouse Cornelius NC 11 F Alp Skier Sugar Mountain
166 Erin Hughes Walker MI 11 F Alp Skier Crystal Mountain
167 Liesel Krugh Archbald PA 12 F Alp Skier Montage Mountain
168 Caitlyn Hoyt Ivyland PA 12 F Alp Skier Bear Creek
249 Sophie V Shirazi Park City UT 12 F Alp Skier Park City
169 Lydia Mundt Pagosa Springs CO 13 F Alp Skier
170 Pearce Lembitz Niwot CO 13 F Alp Skier Snowmass Ski Area
171 Brooklyn Osborn Durango CO 13 F Alp Skier Purgatory Resort
172 Audrey Fleck Spring City PA 14 F Alp Skier Bear Creek
173 Olivia Splete Galena OH 14 F Alp Skier Possum Run Racing
174 Sasha Van RemoorteDowningtown PA 14 F Alp Skier Bear Creek
175 Kate Zirinsky Schwenksville PA 14 F Alp Skier Bear Creek
176 Avery Hoyt Ivyland PA 14 F Alp Skier Bear Creek
218 Katelyn Krowne Northridge CA 15 F Alp Skier Snowmass Ski Area
177 Leila Schmitt Fairview PA 15 F Alp Skier Peek n Peak
178 Isabel Bergom O Fallon IL 15 F Alp Skier Hidden Valley
179 Madison Birnley Chester Springs P 18 F Alp Skier Bear Creek
180 Anna Cole Grand Rapids MI 19 F Alp Skier Crystal Mountain
NASTAR START LIST Skier's Right
SILVER JUNIOR MALES Orange Course
Snowmass Ski Area
NASTAR National Championships SILVER 4-5-23
Pacesetters : WILEY MAPLE
Bib Name Hometown Age Sex Discipline Team
____________________________________________________________________________________
181 Felix Dunn Bedford MA 4 M Alp Skier Okemo Mountain
225 Harvey Willig Canton CT 5 M Alp Skier Ski Sundown
182 James Hurley Snowmass Village 5 M Alp Skier Snowmass Ski Area
243 Bodhi Ruprecht 6 M Alp Skier Snowmass Ski Area
183 Nikita Yunusov Doylestown PA 6 M Alp Skier Bear Creek
184 Jude Hakseth Saint Paul MN 6 M Alp Skier Wild Mountain
231 Henry McIntyre Wanaka OT 7 M Alp Skier
185 Gabriel Colabuono Half Moon Bay CA 7 M Alp Skier Palisades Tahoe
186 Edward Matsko Riverside CT 7 M Alp Skier Ski Sundown
187 Enzo Hensley Hendersonville NC 8 M Alp Skier Sugar Mountain
188 Arthur Clark Granville OH 8 M Alp Skier Possum Run Racing
189 Declan Fitch Charlotte NC 8 M Alp Skier Sugar Mountain
234 George McIntyre Wanaka OT 9 M Alp Skier
190 Eli Cogan Bloomfield MI 9 M Alp Skier Pine Knob
191 Kellen Johnson Mounds View MN 9 M Alp Skier Welch Village
192 Lachlan Whelan Charlotte NC 9 M Alp Skier Sugar Mountain
193 Aaron Jollay Alexandria VA 10 M Alp Skier Bryce Resort
194 Dean Peper La Crosse WI 10 M Alp Skier Mt. LaCrosse
195 Max Cowett McLean VA 10 M Alp Skier Bryce Resort
196 David Yunusov Doylestown PA PA 10 M Alp Skier Bear Creek
197 Emerson Matsko Riverside CT 10 M Alp Skier Ski Sundown
235 Alan Frumkin Surfside FL 11 M Alp Skier Snowmass Ski Area
198 Sullivan Ruder 11 M Alp Skier Tyrol Basin
199 Halston Miller Dallas TX 11 M Alp Skier Deer Valley
200 Tarik Musovic St. Louis MO 11 M Snowboard Hidden Valley
478 Sebastian Souki 11 M Alp Skier Aspen Mountain
236 Michael Lee Center Valley PA 12 M Alp Skier Bear Creek
237 Nathan Severino Yardley PA 12 M Alp Skier Bear Creek
238 Logan Bradica Chester Springs P 12 M Alp Skier Bear Creek
201 Aiden Kellner Collegeville PA 12 M Alp Skier Bear Creek
202 Calvin Splete Galena OH 12 M Alp Skier Possum Run Racing
203 Ethan Edwards Snow Camp NC 12 M Snowboard Sugar Mountain
480 Lucca Beene 12 M Alp Skier Snowmass Ski Area
241 Liam Riedelbach-ArARLINGTON VA 13 M Alp Skier
220 James Martin Garden City NY 14 M Alp Skier
204 Nathan Schield Hastings MN 14 M Alp Skier Welch Village
205 Michael Van RemoorDOWNINGTOWN PA 14 M Alp Skier Bear Creek
221 Drew Fitzpatric Cincinnati OH 15 M Alp Skier Perfect North
222 Alec Wilson Morrison CO 17 M Alp Skier Copper Mountain
206 Hunter Ambrosen Jones MI 17 M Alp Skier Swiss Valley
207 Eli Dorwin Sevierville TN 18 M Alp Skier Sugar Mountain
208 Stefan Grabowski Clark CO 19 M Alp Skier Copper Mountain
479 Nickolas Beene 19 M Alp Skier Snowmass Ski Area
484 Matt Watson 19 M Alp Skier Copper Mountain